هتل نگین پاسارگاد

در طراحی هتل توجه به آسایش و راحتی در استفاده از فضاهای طراحی داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که هر آنچه که یک فرد در طول اقامت خود در هتل نیاز دارد می بایست به صورت یکجا و با ظاهری خوشایند در دسترس باشد که این امر در طراحی کلیه  فضاهای عمومی هتل نظیر لابی ، پلکان و آسانسور و راهرو و فضاهای خصوصی نظیر اتاق هتل باید در نظر گرفته شود .در طراحی فضاهایی از این دست همچنین توجه به طراحی المان های راهنما و پرداختن به جزئیات هماهنگی این المان ها با طرح و متریال های استفاده شده در فضای داخلی نظیر تابلو ها ی حاوی اطلاعات مربوط به طبقات ، اتاق ها ، کاربری ها و هم چنین تابلو های راهنمای خروج و ... حائز اهمیت است .

 

 

پس از گذراز  راهرو ها و فضاهای عمومی هتل، طراحی داخلی یکی از مهم ترین بخش ها که در طول اقامت مهمان به منزله خانه تلقی خواهد شد شروع می شود .در طراحی اتاق ها توجه به دیاگرام فضایی  مناسب و ارتباط موثر عناصر طراحی اتاق و همچنین نجوه چینش مبلمان بسیار اهمیت دارد . فضای یک اتاق در هتل بسته به نوع اتاق دارای کمد ،سرویس خواب، سرویس بهداشتی ، گاو صندوق، محل چمدان ، تلوزیون  و ... خواهد بود و طراحی هماهنگ و متناسب این اجزا با یکدیگر و انتخاب به جا و مناسب مبلمان و همچنین هوشمندی در انتخاب رنگ ها در ایجاد فضایی آرام و دلنشین تاثیر گذار خواهد بود . 

 

 

 

توجه به جزئیات و ظرافت هایی در طراحی دیتیل ها نظیر طرح سرتخت و قاب پرده و نقوش روی درب ها فضای طراحی داخلی اتاق ها ا در این هتل منحصر به فرد می کند .